Rodzaje kluczy PDF Drukuj Email

By otworzyć zamek w drzwiach niezbędny jest nam pasujący klucz. Wyróżniamy bardzo wiele ich rodzajów. Do tych podstawowych należą:

- klucze mechaniczne – należy umieścić go w zamku, następnie przekręcić i tym samym otworzyć zapadkę umożliwiającą otwarcie się drzwi. Możliwe jest to dzięki charakterystycznie ukształtowanej krzywce w kluczu. To ona odpowiednio ustawia zapadki i umożliwia obrót bębenków a wreszcie zmianę ustawienia zasuwy, która blokuje drzwi. Klucze mechaniczne to dosyć często spotykany rodzaj kluczy, są popularne ze względu na łatwość użytkowania i niewygórowaną cenę.
- klucze
proste – spotykane najczęściej, jedynym zabezpieczeniem jest kształt języczka, który jest unikalny i pasuje tylko do dziurek o tym konkretnym kształcie. Klucze takie można z łatwością dorobić w razie zagubienia.

- klucze magnetyczne – we wnętrzu takiego klucza umieszczone są fabrycznie zespoły magnesów. Kiedy zbliżymy taki klucz do zamka zapadki blokujące otwierają się, umożliwiając otwarcie zamka. Waga takich klucz jest większa, niż kluczy tradycyjnych, ale otwieranie dużo prostsze niż w przypadku tych pierwszych.


 

Przejdź do naszego sklepu aby złożyć zamówienie: